Nasza szkolna biblioteka - spotkanie z pierwszakami

W dniach 15 - 17 października szkolną bibliotekę odwiedziły klasy pierwsze ze swoimi wychowawczyniami. Celem odwiedzin było zapoznanie się z pracą biblioteki, regulaminem wypożyczania książek i oczywiście dokonanie pierwszych wypożyczeń. Uczniowie musieli też wykazać się wiedzą na temat biblioteki i poradzili sobie świetnie rozwiązując zagadki. Na zakończenie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać książki, dbać o nie i często odwiedzać szkolną bibliotekę. Potem pierwszy raz wypożyczyli sobie książeczki do domu. Na pamiątkę spotkania panie bibliotekarki obdarowały nowych czytelników własnoręcznie zrobionymi zakładkami. Został też ogłoszony konkurs na najciekawszą zakładkę do książki wykonaną przez uczniów.

Konkursy 2019/2020