Konkurs Głośnego Czytania

1 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Głośnego Czytania, którego uczestnikami byli uczniowie klas 6 - 8. Impreza ta zorganizowana została z okazji przypadającego 29 września Dnia Głośnego Czytania, a jednocześnie rozpoczęła szkolne obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

19 uczniów klas starszych stanęło w szranki, by pokazać swoje umiejętności pięknego czytania. W tym roku zmierzyli się z tekstami nowel i opowiadań znanych polskich pisarzy: M. Konopnickiej, H. Sienkiewicza i B. Prusa. Jury w składzie: Elżbieta Wołoszyn, Małgorzata Augustyn-Rożniał i Joanna Gil, w każdej kategorii wiekowej wybrało jedną najlepiej czytającą osobę. Finalistami konkursu zostali kolejno: Gabriela Lachowska z klasy 6f, Mikołaj Madej z klasy 7f i Jagoda Zielińska z klasy 8f. W ostatecznym  starciu w interpretacji wiersza J. Tuwima pt.  "Lokomotywa"  bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Madej i to on uzyskał tytuł Mistrza Głośnego Czytania. Gratulujemy!
Dziękujemy nauczycielom polonistom za współpracę przy organizacji konkursu, wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy występów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Red. J. Gil
 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting