Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcji miała na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowali sie także w wykonanie gazetek szkolnych.   Na oknach oraz schodach zostały przyczepione plakaty nie tylko informujące o akcji, ale też z tabliczką mnożenia, dzięki czemu uczniowie na przerwach mogli ćwiczyć działania matematyczne.

 

Egzaminatorzy (wybrani drogą konkursu) wraz z nauczycielami matematyki przeprowadzili egzaminy dla chętnych uczniów w trzech kategoriach: kl.III, kl.IV-VI, kl.VII-VIII. Pracownicy szkoły również bardzo aktywnie uczestniczyli w zmaganiach. Udzielając bezbłędnej odpowiedzi na 5 przykładów z mnożenia, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” (z ang. MT EXPERT). Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły do zdrowej rywalizacji. Poprzez wspólną zabawę łączyliśmy  się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5862 szkół z różnych krajów świata. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.  Był to bardzo radosny i emocjonujący dzień w naszej szkole.red. dm

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting