Gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary

W poniedziałek, 7 października 2019r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”, zorganizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Dyrektor Biura Edukacji Narodowej – Adam Hlebowicz podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wręczył nagrody i upominki dla wszystkich uczestników etapu finałowego.

Konkurs skierowany był do młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i średnich, uczniów szkół polonijnych oraz członków organizacji młodzieżowych. Zadaniem uczestników było wybranie osoby odznaczonej przed 1939 r. Krzyżem lub Medalem Niepodległości, która jednocześnie była ofiarą totalitaryzmów – sowieckiego, komunistycznego lub niemieckiego nazizmu. Celem podjętych działań było zebranie informacji

 

o wybranej postaci i stworzenie krótkiego filmu. Patryk Drożdż, Igor Syper i Kacper Sikora – uczniowie klasy IIIb gimnazjum (obecnie Absolwenci SP6 w Mielcu) otrzymali nominację do II etapu konkursu. Ich praca znalazła się wśród 24 projektów z całej Polski. Warto dodać, że praca uczniów wraz z dwoma innymi projektami reprezentowała województwo podkarpackie w II etapie konkursu.

Red. A.Ungeheuer

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting