W czwartek tj. 17 października odbędzie się zbiórka surowców wtórnych przy ulicy Biernackiego od godz. 7.40 - 12.00 (plastikowe butelki, nakrętki, baterie).
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Milo nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia
w ciekawy i niebanalny sposób.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:

·         Czym jest dostępność?

·         Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?

·         Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.

·         Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
z niepełnosprawnościami.

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.