Dar krwi - darem życia

Przed naszą szkołą 23 września 2019 r. znowu zagościł autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. To już piąta edycja naszej akcji pod hasłem „Dar krwi - darem życia”. Tym razem spośród wielu chętnych zakwalifikowano około 40 osób, które  oddały swoją krew do banku potrzebujących. Akcję wsparli: PHU „G.W. Kłaczyńscy”, klub fitness „Calypso", gabinet dietetyczny „Bonne Sante”, Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec, Stowarzyszenie Kibiców Stali Mielec, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych.

Nad całością czuwała p. Mariola Drewniak, wspierana przez rodziców, uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dyrekcję. Uczniowie szkoły podstawowej niestety nie mogą być jeszcze dawcami krwi, jednakże od samego początku akcji biorą  w niej czynny udział. Dekorują szkołę, pomagają organizatorom w przygotowaniu poczęstunków regeneracyjnych, uczestniczą w pogadankach o tematyce zdrowotnej, uczą się pierwszej pomocy, wspólnie ćwiczą na zajęciach z zumby. Tym razem podczas specjalnej lekcji w ramach programu „Dostępność Plus” mogli także porozmawiać na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się, percepcją oraz istniejącymi barierami w otaczającej przestrzeni. Poznali trudności dnia codziennego osób niewidomych, niesłyszących i z niepełnosprawnością ruchową. Akcja „Dar krwi-darem życia” była kolejną okazją do otwarcia się na drugiego człowieka, uzmysłowienia wszystkim, nawet tym najmłodszym, że krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Bez niej niemożliwe byłyby najnowocześniejsze operacje i zabiegi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się z innymi. Bardzo im za to dziękujemy!

 

Maria Nowakowska

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting