„Daj Włos!”

„Daj Włos!”, to program Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie! Jego celem jest zebranie od chętnych osób włosów, które są wykorzystywane na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Peruki z naturalnych włosów są wyjątkowo drogie, a NFZ ich nie refunduje, więc to bardzo cenny dar. Włosy muszą być ścięte i przesłane w odpowiedni sposób, wg specjalnej instrukcji, a ich minimalna długość to 25 cm.

Fundacja przekazuje je do perukarni „Rokoko”, wykonującej piękne peruki, które  bezpłatnie  dostarcza kobietom walczącym z rakiem, aby w ten sposób wspomóc je w powrocie do zdrowia.  Na apel fundacji już po raz trzeci  odpowiedziała Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu. Koordynatorem wszystkich działań była p. Mariola Drewniak, do której po uroczystości pierwszej komunii, zaczęły zgłaszać się chętne do oddania włosów osoby. Pod jej kierunkiem  spontanicznie zorganizowano więc kolejną akcję. Swoim patronatem projekt objął Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Wzięły  w nim udział dwa mieleckie salony fryzjerskie, które wykonały usługi bezpłatnie. Zebrano 65 warkoczyków od kilkunastu osób. Podkreślić należy, że  ofiarowały je one całkiem bezinteresownie – świadczą o tym oświadczenia o treści: „oddaję swoje obcięte włosy dobrowolnie i nieodpłatnie w ramach akcji DAJ WŁOS!” Darczyńcy otrzymali specjalne certyfikaty i piękne upominki od sponsorów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.  Będzie ona z pewnością kontynuowana, o czym szkoła poinformuje na swojej stronie internetowej. Szczególne podziękowania należą się p. Alicji Robak - Salon Fryzjerski „Cler”, p. Katarzynie Gromny -Salon Fryzjerski „Vizage” oraz sponsorom: Urzędowi Miasta Mielca i Prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu, Samorządowemu Centrum Kultury, Centrum Zabaw „Wrotki na wypasie”,  Kręgielni „Legenda”, firmie Aissa Jewellery i p. Magdalenie Gembal, paniom: Jolancie Dudek, Beacie Czarnocie i Beacie Nowak-Marcoń.

 

M. Nowakowska

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting