Dziecięca Rada Miejska

6 czerwca 2019 r. w Sali posiedzeń im. Jana Pawła II Urzędu Miejskiego w Mielcu odbyło się posiedzenie Dziecięcej Rady Miejskiej. Tradycyjnie inicjatywę i zorganizowanie tego wydarzenia podjęła się Szkoła Podstawowa nr 6 im Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi. Uczniowie naszego miasta zasiedli na miejscach radnych. W tym roku tematem obrad było ABC Urzędu Miejskiego.

Zebranych powitał Przewodniczący Rady Miasta pan Bogdan Bieniek, otwierając obrady, następnie oddał swoje miejsce Przewodniczącemu Rady Dziecięcej Patrykowi Drożdżowi uczniowi SP 6 i zarazem przewodniczącemu tej szkoły, który od tej chwili czuwał nad poprawnym przebiegiem tego spotkania. Następnie głos zabrali: Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Sekretarz Miasta Monika Szczodry, przybliżając młodym radnym specyfikę pracy urzędu.

Kolejnym punktem spotkania były pytania zadawane przez nowych, młodych radnych włodarzom miasta. Jest tradycyjnie ulubiona część obrad Dziecięcej Rady Miejskiej. Pytania dotyczyły różnych spraw np. szkolnictwa, kultury, komunikacji, bezpieczeństwa. Uczniowie przedstawili także swoje propozycje dotyczące rozwoju naszego miasta. Na zakończenie obrad Dziecięcej Rady Miejskiej Prezydent Miasta złożył uczniom gratulacje oraz życzenia udanych i bezpiecznych wakacji. Całe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Prezydenta Miasta Jacka Wiśniewskiego.

Tekst Opr. Ks. Bartłomiej Musiał  Zdjęcia ks. Bartłomiej Musiał

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting