Pływacy IKARA znów najlepsi na Podkarpaciu

Na pływalni w Kolbuszowej 18 maja zakończyła się wiosenna edycja Podkarpackiej Ligi pływackiej dzieci 11-12 lat.  Bezkonkurencyjni  na Podkarpaciu okazali się młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, którzy zdobywając 270 punktów pokonali o 100 drugą drużynę Swim2Wim Krosno. W klasyfikacji ogólnej podopieczna trener Joanny Rusek Maja Tchórzewska zajęła drugie miejsce, a podopieczni trenera Roberta Wieczorka Mikołaj Wilk zajął również drugie miejsce, a Adrian Ochalik trzecie.

W sumie pływacy zdobyli 19 medali:  5 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.

Medale i punkty dla IKARA zdobywali :

- Maja Tchórzewska -  I miejsce na 100 m st. motylkowym i 200 m st. klasycznym

- Piotr Markowski – 4 miejsce na 50 m st. klasycznym

- Maja Ftara – V miejsce na 100 m st. zmiennym

- Adrianna Siedlecka – VI miejsce na 50 m st. grzbietowym

Są to podopieczni trener Joanny Rusek.

- Mikołaj Wilk I miejsce na 200 m st. klasycznym i II na 100 m st. motylkowym

- Gabriela Lachowska – I miejsce na 50 m st. grzbietowym i II na 100 ms t. zmiennym.

- Adrian Ochalik - II miejsce na 50 m st. grzbietowym i II na 400 m st. dowolnym

- Karol Głaz – II miejsce na 200 m st. klasycznym

- Filip Blicharz – III miejsce na 100 m st. motylkowym i III miejsce na 200 m st. klasycznym

- Weronika Dubiel – II miejsce na 100 m st. motylkowym i V na 50 m st. gzrbietowym.

- Alan Woyterski – II miejsce na 200 m st. dowolnym i III na 100 m st. zmiennym

- Antonina Bator – III miejsce na 100 m st. motylkowym i VI na 400 m st. dowolnym

- Milena Berezak – III miejsce na 200 m st. dowolnym

- Alvaro Marcinek – IV miejsce na 50, m st. grzbietowym i IV na 400 m st. dowolnym.

Są to zawodnicy trenera Roberta Wieczorka.

Imponująco wyglądała dekoracja na 100 m st. motylkowym (Tchórzewska, Dubiel, Bator) i na 200 m st. klasycznym (Wilk, Głaz, Blicharz) Wszyscy zawodnicy MKS IKAR Mielec, po prostu dominacja.

Medale zdobywały również sztafety 4 x 50 m st. zmiennym :