Konkurs wielkanocny

Tuż przed Świętami  Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszą pisankę, koszyczek lub baranka wielkanocnego ”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli katecheci, nauczycielki: plastyki i techniki. Całość koordynowały Panie Mariola Wiechowska oraz Anna Woźniak .

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów. Młodzi artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością, Powstały bardzo piękne i ciekawe prace wykonane nie tylko techniką przestrzenną, w których uczestnicy zmagań konkursowych wykorzystali różnorodne techniki plastyczne oraz zastosowali najróżniejsze materiały.

W zmaganiach wzięło udział aż 25 młodych artystów. Poza konkursem umieszczono na wystawie 14 przepięknych palm wielkanocnych, wykonanych przez klasę I c. Wszystkie prace dzieci wzbudzały zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

1.      Koszyczki – nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Sara Łagowska - kl. IV d

Kacper Galary – kl. IV b

Zuzanna Głogowska – kl. IV a.

 

2.      Pisanki:

Monika Mazur – kl. V d

Gabriela Pyrsak – kl. IV c

Aleksandra Kagan – kl. IV e.

Wyróżniono również pisankę wielkanocną Artura Kukulskiego z kl. I b oraz zbiorowa pracę klasy I c – 14 palm.. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiego upominku. Prócz tego wszyscy uczniowie otrzymali dodatkowe punkty lub ocenę celującą.

Nagrody zostały wręczone dzieciom przez Pana dyrektora oraz Panie dyrektor.

Sponsorami prezentów była  Rada Rodziców SP 6 oraz Ksiądz Bartłomiej Musiał, za co serdecznie dziękujemy. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dekoracje upiększyły hol szkoły tym samym wprowadzając nas w piękną wiosenno - świąteczną atmosferę.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym artystom za udział w konkursie, wielki trud, chęci i pomysłowość.

Red. M. Wiechowska

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting