Karpacka Troja

Historia odległych czasów słowiańskich jest niezwykle interesująca. Aby ją poznać uczniowie z klasy IIIa i IIId wybrali się 27 marca na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Na miejscu dzieci miały okazję zapoznać się z techniką ozdabiania pisanek oraz z życiem ludności pleszowskiej w epoce kamienia, brązu i żelaza. Słoneczna pogoda zachęciła trzecioklasistów do spaceru Wałami Królewskimi, podczas którego podziwiali rekonstrukcje fragmentów wałów obronnych i domostw. Wycieczka do skansenu zakończyła się filmem prezentującym historię badań archeologicznych dokonywanych na terenie grodziska.

Red. Danuta Mirek

 

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting