Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – KONKURS POWIATOWY

W dniu 27.03.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  IV Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Do zawodów  zgłosiło się 11 szkół, które wystawiły aż 28 dwuosobowych zespołów. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klas ósmych i z klas gimnazjalnych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

* KLASA VIII – drużyna 1 : EMILIA TARA i DANIEL KAMIŃSKI [XVI miejsce ]

test wiedzy 22 i 22 pkt, praktyka 22 i 14 pkt],
* KLASA VIII – drużyna 2 : MARTYNA MAZIARZ i MARCELINA CIEŚLA [X miejsce ex aequo ]
test wiedzy 26 i 26 pkt, praktyka 13 i 23 pkt].
UCZNIOWIE GIMNAZJUM - drużyna 1: KACPER SIKORA i PATRYK DRÓŻDŻ - [VIII miejsce
test wiedzy 22 i 22 pkt, praktyka 22 i 25 pkt],
UCZNIOWIE GIMNAZJUM - drużyna 2: JOANNA JUSZCZYK i KINGA RZEŻNIK - [I miejsce
test wiedzy 27 i 29 pkt, praktyka 23 i 22 pkt].
Powyżej przy danej drużynie podano miejsce zdobyte przez zespół, ilość zdobytych punktów z wiedzy teoretycznej oraz punktację z części praktycznej. Jak przedstawiają powyższe wyniki najlepiej z SP6 zaprezentowały się uczennice z gimnazjum, które zdobywając 101 punktów w dwóch konkurencjach nie miały sobie równych. Natomiast PATRYK DRÓŻDŻ był w trójce najlepszych uczniów wykonujących RKO.
Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu z inicjatywy nauczyciela ZST Instruktora Ratownictwa Drogowego Polskiego Związku Motorowego pana Andrzeja Wyzgi oraz przy współpracy Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego.
Konkurs składał się z części teoretycznej - obejmującej test wiadomości  z zakresu pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, którą stanowiły dwie konkurencje: postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej - oddychającej oraz postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca  (podczas której sprawdzano również umiejętności poprawnego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży, zwłaszcza umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy. Konkurs był również okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa oraz poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń przez młodzież.

 

 

 

W przerwie między konkurencjami młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się gorącej herbaty, porozmawiać, wymienić doświadczenia z przebiegu zadań praktycznych. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. Mariusz Wojciechowski, wicedyrektor szkoły - mgr Bogdan Tomecki oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego - Grzegorz Stryjski wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a tym, którzy zajęli miejsca na podium nagrody rzeczowe i okazałe puchary.

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting