Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.
Wizyta strażaków w naszej szkole.

Dnia 27 marca nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślanach. Uczniowie klas 1-3 szkoły uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadzili strażacy.W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia działań resuscytacyjnych na fantomach. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów.

Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków a także pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozów i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Dzieci były pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wiele z nich  marzyło, że w przyszłości zostanie strażakami. Uwieńczeniem spotkania były serdeczne podziękowania za nieocenione rady i wspaniały pokaz możliwości wozu strażackiego. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

(red. BM)

{galler}2018-2019/strazak{/gallery}