Spotkanie z ratownikiem medycznym.

W dniu 4 marca 2019 r. z inicjatywy pana Izydora Ingrama została w naszej szkole przeprowadzona lekcja z udzielania pierwszej pomocy, którą poprowadził pan Wojciech Idzior -  ratownik medyczny  i zarazem kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego. Pan Wojciech w czasie zajęć podzielił się również z młodzieżą wrażeniami, jakich doświadczył podczas uczestniczenia w programie „Polskie Himalaje 2018”, przebywając w Base Camp’ie pod Mont Everestem jako obsługa medyczna oraz uczestnicząc w biegu maratońskim w Katmandu.

Lekcja, która odbyła się w ramach zajęć z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa, miała na celu utrwalenie wiadomości z pierwszej pomocy przedmedycznej, które uczniowie zdobyli na wcześniejszych lekcjach oraz przybliżenie zawodu ratownika medycznego jako propozycji wybrania zawodu. Młodzież mogła skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonego ratownika oraz przypomnieć sobie  zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych  i dzieci z użyciem i bez użycia AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny), ćwicząc na fantomie.
Na koniec tego praktyczno - teoretycznego i bogatego w wiedzę spotkania uczniowie przekazali podziękowanie na piśmie dla pana Wojciecha i pogotowia ratunkowego oraz zwrócili się z prośbą o kolejne pouczające lekcje.

Pomoc zaoferowana przez ratownictwo medyczne na pewno przyczyni się do lepszego poznania i zdobycia praktycznej wiedzy z udzielania pomocy, a co za tym idzie zmniejszenia stresu przed jej udzielaniem.

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting