Finał etapu szkolnego "Wielkiej Ligii Czytelnków"

Od października 2018 do końca stycznia 2019 uczniowie naszej szkoły, którzy zgłosili się do Ogólnopolskiego Konkursu  "Wielka Liga Czytelników", zdobywali kolejne sprawności  czytając wybrane pozycje książkowe i rozwiązując na podstawie nich testy. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wymagało systematyczności, a przede wszystkim chęci oraz zaangażowania ( czasami także rodziców). Dlatego, choć do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, do końca wytrwała tylko połowa z nich. W kategorii klas I - IV Dyplomy Czytelnika i Aktywnego Czytelnika zdobyło 17 uczniów, natomiast z klas V - VIII tylko jedna osoba zdobyła wymaganą ilość sześciu sprawności.

30 stycznia w środę odbył się test kwalifikujący naszych uczniów do etapu powiatowego. Najlepiej napisały go, a tym samym zostały zwycięzcami etapu szkolnego: Aleksandra Kagan z klasy IV e, Laura Krużel z klasy IV e oraz Zofia Sadłoń z klasy II b. Te dziewczynki oraz Magdalena Naróg  z klasy VIII a będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Wielkiej Ligii wytrwałości, a laureatkom etapu szkolnego życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach czytelniczych.
Red. J. Gil
{gallery]28-2019/biblio{/gallery}