Podsumowanie III edycji akcji Bohater ON – włącz historię!

W październiku 2018 roku klasy gimnazjalne oraz klasa VG włączyły się w akcję pisania kartek do uczestników powstania warszawskiego. Na adres fundacji Sensoria wpłynęło ponad 290 tys. kartek, w tym także nasze kartki. W ten sposób wielu młodych ludzi podziękowało uczestnikom walk o stolicę za ich patriotyczną postawę i odwagę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy list od pana Andrzeja Wernica – uczestnika powstania warszawskiego. Pan Andrzej napisał: „Zwracam się z serdecznym podziękowaniem za karty, które otrzymałem podczas gali finałowej kampanii „BohaterOn – włącz historię!” w Teatrze Polskim, w Warszawie, 13 grudnia.

Karty trafiły do mnie, jednego z najmłodszych uczestników powstania Warszawskiego (kiedy wybuchło powstanie miałem niespełna 14 lat). Wasze słowa odbieram jako wyraz uznania dla tych Polaków, którzy od pierwszych dni okupacji niemieckiej, tak jak mogli i umieli, przeciwstawiali się najeźdźcy i potem przez długie lata walczyli (nie tylko z bronią w ręku) o niepodległość Ojczyzny, o godność i honor narodu. Nie tylko zatem we własnym imieniu wyrażam wdzięczność za wzniosłe słowa, za wszystkie wzruszające rysunki podkreślające Wasz patriotyzm. Życzę Wam radości z życia w wolnym kraju, życzę rozwijania zainteresowań i uzdolnień, życzę Wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności - z całą sympatią – Andrzej Wernic”. List dla uczniów był wielką niespodzianką, a jego lektura – źródłem wielu emocji.

 

red. A.Ungeheuer


 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting