W czwartek tj. 17 października odbędzie się zbiórka surowców wtórnych przy ulicy Biernackiego od godz. 7.40 - 12.00 (plastikowe butelki, nakrętki, baterie).
„List z Kancelarii Prezydenta RP”

Tuż przed przerwą świąteczną do naszej szkoły wpłynęło pismo z Kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w Narodowym Czytaniu 2018. W piśmie skierowanym do Dyrekcji oraz nauczycieli i uczniów „Szóstki” czytamy: „ … Narodowe Czytanie odbyło się w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i za granicą, co bez wątpienia jest świadectwem uczczenia wspaniałego jubileuszu, ale jednocześnie realną oznaką trwałego przywiązania Polaków do ojczystej klasyki literackiej i do polskiej tradycji. Wyjątkowa, trwająca przez cały rok edycja Narodowego Czytania udowodniła, że najwyższej próby dzieła literackie zachęcają do stawiania dzisiejszych pytań i szukania odpowiedzi na miarę współczesnych nam czasów …”.   W ogólnopolskie czytanie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury już po raz trzeci włączyły się klasy gimnazjalne pod opieką nauczyciela polonisty A. Ungeheuer. Jako podziękowanie, a zarazem pamiątkę otrzymaliśmy okolicznościowe wydanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które trafiło do biblioteki szkolnej.

red. A.Ungeheuer

List z Kancelarii Prezydenta RP