,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”

Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można świętować na wiele sposobów. Mogą to być akademie, wystawy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biegi uliczne. Jak w ciekawy sposób można połączyć „królową nauk” – matematykę z wiedzą dotyczącą historii Polski? Chętni uczniowie z klas IV-VIII ułożyli 100 zadań związanych z treściami historii Polski. Z kartek z zadaniami został zrobiony album ,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”, który znajduje się do wglądu w szkolnej bibliotece.

Uczestnicy wykazali się wiedzą i matematycznymi umiejętnościami. Po analizie zadań wybrano najciekawsze prace następujących uczniów: Zuzanna Głogowska – kl. IVa, Erita Miniorczyk – kl. IVd, Aleksandra Kagan – kl. IVe, Karol Skóra – kl. Va, Kacper Masłowiec – kl Vd, Kornelia Madycka - kl.VIb, Aleksandra Babiec – kl.VIIb, Wiktoria Paździor – VIIId.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.  red. Dorota Mazurek