Podsumowanie akcji „Oddaj włos-podaruj chorym bujną fryzurę”

Nasza szkoła bardzo chętnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Ta, już kolejny raz, odbyła się dzięki staraniom i wielkiemu zaangażowaniu pań: Grażyny Kagan - mamy uczniów naszej szkoły oraz Marioli Drewniak - nauczycielki i opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Nadszedł czas podsumowań. W zakładzie fryzjerskim „Prima” (dziękujemy paniom fryzjerkom) swoje włosy oddało 39 osób, w tym 38 dziewcząt i pań oraz jeden chłopiec. Zostały one przekazane do fundacji „Rak`n`Roll”, która dostarczy je firmie perukarskiej.

Tam za darmo powstaną peruki, które trafią do pań i dzieci po chemioterapii. To dla nich ogromna pomoc, bo peruki są niezwykle drogie. Cieszymy się, że tak wiele osób włączyło się do naszej szlachetnej akcji. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i z serca dziękujemy. Podziękowania należą się także sponsorom. Byli to: MZBM Mielec, Chlebiccy - Optometria i Optyka, Urząd Miejski w Mielcu, SCK Mielec, Extreme Fitness, Rada Rodziców SP 6, a także sponsorzy indywidualni: pan Zbigniew Sypek, pani Natalia Cichoń i pani Jolanta Dudek. Wśród sponsorów znalazł się także pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz, który dodatkowo wspierał ofiarodawczynie podczas ścinania ich długich włosów oraz wręczał dyplomy i upominki. Jesteśmy bardzo wdzięczni Radiu Leliwa i niezawodnemu panu Tomaszowi Łępie, Tygodnikowi Regionalnemu Korso oraz Urzędowi Miejskiemu, którzy objęli akcję swoim patronatem. Dziękujemy wszystkim mediom. Dzięki Państwu ważne informacje dotarły do wielu zainteresowanych i pomogły im podjąć decyzję. Akcja naszej szkoły to działanie wielu osób: rodziców, uczniów, pracowników obsługi, nauczycieli, np. piękne dekoracje wykonali ks. Bartłomiej Musiał oraz pani Bernadeta Łaz. Wszystkim należą się wielkie podziękowania. Dziękujemy!                                                                                                 M. Nowakowska


 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting