Pływacy IKARA Mielec przypieczętowali zwycięstwo na pływalni w Mielcu.

W sobotę 8 grudnia na pływalni Smoczka w Mielcu w obecności wiceprezydenta Pana Pawła Pazdana, dyrektora SP 6 Pana Grzegorza Tychanowicza i Dyrektora MOSiR Pana Andrzeja Jędrychowskiego pływacy MKS IKAR Mielec przypieczętowali swoje zwycięstwo w Podkarpackiej Lidze dzieci 10-11 lat.  W łącznej punktacji pływacy IKARA, uczniowie V i IV klasy Mistrzostwa Sportowego Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zdobyli 276 punktów pokonując Gryf Dębice ze 180 punktami i Swim2Wim Krosno, które zdobyło 156 punktów.

Tak Duża przewaga punktowa to świetne wyniki jakie uzyskali pływacy IKARA, efekt dużej wykonanej pracy treningowej, a efektem czego jest kolejny już 4 rekord Okręgu Podkarpackiego pobity przez podopiecznych trenera Roberta Wieczorka. Tym razem swój własny rekord na 50 m stylem motylkowym pobiła Weronika Dubiel. Od dziś wynosi on 32,60 s . Jest to na dzień dzisiejszy trzeci wynik w Polsce wśród dziewcząt 11 letnich na tym dystansie.

Najlepszą zawodniczką całej edycji w śród dzieci 11 lat został Maja Tchórzewska wychowanka trener Joanny Rusek

Punkty i medale dla IKARA zdobywali :

- Weronika Dubiel I miejsce na 50 m stylem motylkowym (Rekord Okręgu Podkarpackiego) i IV miejsce na 100 m stylem zmiennym

- Maja Tchórzewska I miejsce na 100 m stylem zmiennym i II miejsce na 50 m stylem klasycznym

- Filip Blicharz I miejsce na 100 m stylem zmiennym i IV miejsce na 50 m stylem motylkowym

- Mikołaj Wilk I miejsce na 50 m stylem klasycznym, III miejsce na 50 m stylem motylkowym

- Alan Woyterski I miejsce na 50 m stylem motylkowym i II na 100 m stylem zmiennym

- Adrian Ochalik II miejsce na 200 m stylem dowolnym i II na 100 m stylem zmiennym

- Antonina Bator II miejsce na 50 m stylem motylkowym

- Gabriela Lachowska II miejsce na 100 m stylem zmiennym i III miejsce na 100 m stylem dowolnym,

- Alvaro Marcinek V miejsce na 200 m stylem dowolnym

- Milena Berezak IV miejsce na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym

- Karol Głaz VI miejsce na 50 m stylem klasycznym

 

Swoją sztafetę 4 x 50 m stylem dowolnym zwyciężyli chłopcy 11 letni (Filip Blicharz, Mikołaj Wilk, Alvaro Marcinek i Adrian Ochalik) wyprzedzając o 18 sekund drugą sztafetę Sokoła Rzeszów . Dziewczęta 11 letnie zajęli II miejsce (Maja Tchórzewska, Antonina Bator, Weronika Krużel i Weronika Dubiel)

W śród sztafet 10 letnich 4 x 50 m stylem dowolnym dziewczęta uplasowały się na IV miejscu (Maja Ftara, Zuzanna Głogowska, Milena, Gabriela Lachowska), a chłopcy w składzie Piotr Markowski, Miłosz Piątek, Kamil Tabor i Alan Woyterski) zajęli V miejsce

 

Gtatulujemy

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting