Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
„Wielkie Dzięki czyli Thanksgiving” w naszej szkole

Nauczycielki języka angielskiego U. Kozik i R. Jaśkiewicz zorganizowały amerykański wieczorek z okazji Święta Dziękczynienia. W tym roku święto to przypadało w czwartek 22.11.2018 r. W przygotowanie uroczystości o tradycjach i zwyczajach tego święta zostały zaangażowane klasy Ve i VIc. Na początek wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli krótki film, przedstawiający historię Thanksgiving, następnie dwie uczennice klasy VIc zaprezentowały zwyczaje i tradycje panujące w Stanach Zjednoczonych w tym dniu. Po krótkim utrwaleniu i podsumowaniu najważniejszych informacji rozpoczęła się część artystyczno – rozrywkowa. Na scenie pojawiła się grupa uczniów z klasy Ve, która przedstawiła krótki skecz w j. angielskim pt. ‘Tea Break’, a bezpośrednio po dawce humoru brytyjskiego wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania. Była piosenka o Thanksgiving i inne piosenki, w języku angielskim. Po przerwie na posiłek zorganizowany przez wszystkich uczestników spotkania, gorącą zupę dyniową (za którą jeszcze raz dziękujemy mamie Kingi) oraz wiele innych słodkości, uczniowie wzięli udział w zabawach, np.: rysowaniu indyka z zawiązanymi oczami czy przenoszenie owoców żurawiny z talerza na talerz po drugiej stronie sali za pomocą pałeczek do sushi. Wszystkie osoby, które wzięły udział w tej lekcji wyszły bardzo zadowolone. Będziemy kontynuować takie „wieczorne spotkania z angielskim”.

red. Urszula Kozik

 

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting