"Świetliki pomagają przetrwać zimę zwierzętom leśnym"

W dniu 9.XI. 2018r. na zaproszenie p. Anny Łączak odbyło się spotkanie z leśnikiem. Jego celem było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. W trakcie spotkania spec. ds. ochrony lasu p. Teresa Wróbel- Krupa poruszyła także temat dotyczący pomocy leśnym zwierzętom w okresie zimowym. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie rozwiązywały przygotowane dla nich rebusy i krzyżówki.

Na zakończenie zajęć wychowankowie świetlicy przekazali do Nadleśnictwa w Mielcu kasztany i żołędzie, które zbierali przez cały październik. Przekazane dary lasu zostaną wykorzystane jako karma dla zwierzyny leśnej w czasie zimy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości  poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwały panie A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska.

 

red. A. Łączak, J. Osnowska.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting