W czwartek tj. 17 października odbędzie się zbiórka surowców wtórnych przy ulicy Biernackiego od godz. 7.40 - 12.00 (plastikowe butelki, nakrętki, baterie).                          
Akcja biblioteki szkolnej na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Przez cały październik trwała akcja poszukiwania starych książek pamiętających czasy, gdy Polska odzyskała niepodległość, a potem budowała swoją suwerenność po 123 latach niewoli. Panie bibliotekarki, nauczyciele i uczniowie z rodzicami chętnie włączyli się w akcję i przetrząsnęli półki, strychy, biblioteczki babć, by znaleźć najstarszą  książkę oraz taką , której rok wydania jest najbliższy dacie odzyskania  niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Przynosili te skarby do biblioteki szkolnej, czego efektem jest wystawa zaprezentowana z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wśród tych publikacji jest kilka wspaniałości, między innymi reprint z 1847 r. " Okolice Galicyi" Macieja Bogusza Stęczyńskiego, "   " Listy Lelewela " z 1878 r. , "Liberalizm" Piotra Chmielowskiego  wydanie z 1898 r., "Szarańcza" - powieść Artura Gruszeckiego z 1899 r.,  angielskie wydanie dzieł Schakespeare'a czy "Poezye Adama Mickiewicza"  z 1910 r. Niemałą gratką jest też " Praktyczny kucharz warszawski. Poradnik dla młodych gospodyń" z 1902 r. czy " Zywot wielebnego sługi bożego Ks. Jana Bosko " z 1913 r. To prawdziwe białe kruki. Publikacją z datą  wydania najbliższą 1918 r. okazała się książka " Szkółka dla młodzieży" z 1921 r. Wszystkim , dzięki którym wystawa mogła powstać, serdecznie dziękujemy i gratulujemy miłości oraz szacunku do książek. Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej wystawy. Red. J. Gil

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting