Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
Z wizytą w łańcuckim zamku

W słoneczne październikowe przedpołudnie klasy Ve i Vg wzięły udział w niezwykłym spotkaniu w Muzeum – Zamku w Łańcucie: lekcji muzealnej. Rocznica 100 – lecia odzyskania niepodległości stała się okazją do wspólnych rozmów o wydarzeniach 1918 roku, polskich losach, historii i kulturze na przestrzeni wieków. Lekcja muzealna to wyjście poza tradycyjne ramy szkolnego nauczania. Wchodząc do muzeum dzięki odrobinie wyobraźni, uczniowie mogli przenieść się w samo serce historii z pasją przekazywanej przez pracowników muzeum. Uczniowie z klasy Ve usłyszeli zapierającą dech w piersiach opowieść o zwyczajach panujących w łańcuckim zamku w dawnych czasach, zaś uczennice z klasy Vg poznały historię kobiet, których losy związane były z pałacem Potockich. Lekcje odbyły się we wnętrzach pałacowych, które należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Z pewnością taka forma przekazu rozbudziła ciekawość wśród piątoklasistów, a zdobyta w ten sposób wiedza zapadła w pamięci na długo.

red. A. Ungeheuer

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting