Zmiana numerów telefonów /zakładka Kontakt/           27 marca 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 14.00 na parkingu szkolnym przy ul. Solskiego 8 odbędzie się zbiórka makulatury.                  
Wystawy okolicznościowe "Niepodległość"

Uroczystościom szkolnym z okazji Urodzin Niepodległej, obchodzonym z wielką radością i rozmachem w naszej szkole, które przygotowują uczniów i nauczycieli „Szóstki” do wielkiego święta w dniu 11 listopada 2018 roku towarzyszą spore gabarytami i rozmiarem artystycznym, wystawy prac plastycznych.

Pierwsza z nich to okolicznościowa wystawa poświęcona żołnierzom Józefa Piłsudskiego zwanego przez Jego podwładnych „Dziadkiem”. Na reprodukcjach starych zdjęć możemy zobaczyć młodych mężczyzn ubranych w charakterystyczne mundury. Dziś dla nas są symbolami waleczności, odwagi i żołnierskiego honoru. Obok nich na sąsiedniej planszy widzimy „Twarze Niepodległości” – zdjęcia Polaków, którzy swoimi działaniami przyczynili się do odzyskania wolności przez Polskę.

Druga wystawa nawiązuje już do czasów współczesnych. Składają się na nią rysunki wykonane przez uczniów naszej szkoły na lekcjach plastyki. Ich motywem przewodnim jest słowo „Polska”. Wnikliwy obserwator dostrzeże, iż każdy z rysunków jest inny, bo i autorzy tych prac plastycznych w różny sposób postrzegają to, co kryje się w tym zaledwie jednym słowie.

I wreszcie trzecia część wystawy, najbardziej wzruszająca, nawiązuje do motywu flagi i barw narodowych. Także i ta wystawa została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, którzy cierpliwie i starannie wycinali biało – czerwone serduszka, a następnie podpisywali je swoim imieniem.

Wszystkie wystawy okolicznościowe i gazetki klasowe zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Za oprawę artystyczną związaną z obchodami 100 - lecia Niepodległości w naszej szkole odpowiadają: wicedyrektor E. Wołoszyn, B. Warzecha, D. Łaz, B. Łaz i ks. B. Musiał.

red. Anna U.

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting