Sandomierskim Szlakiem Jabłkowym

10.10.2018 r. klasy II a, II b, II c wybrały się na wycieczkę do Koprzywnicy. W Domu Kultury brały udział w warsztatach edukacyjnych pod kierunkiem Państwa Przybyszów. Program obejmował film edukacyjny i pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach artystyczno – muzycznych.  Po degustacji naturalnych soków owocowo – warzywnych grupa zwiedziła kościół św. Floriana. Dzieci poznały krótką historię tego miejsca oraz wzięły udział w szukaniu skarbu cysterskiego. Na koniec otrzymały pamiątkowe monety i pieczęć.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w sadzie, zrywanie jabłek oraz krótka lekcja sadownictwa. Następnie udaliśmy się do lokalnej tłoczni soków w Polanowie. Tu uczniowie degustowali i kupowali naturalne soki. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do Mielca.

 

red. B. Feret, A. Drozdowska

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting