Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
„Poznajemy nowe zawody”

W poniedziałek 1 października 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy nowe zawody” z przedstawicielem Jednostki Strzeleckiej Andrzejem Zemmelem. Jednostka Strzelecka Mielec „2093” jest organizacją paramilitarną, która organizuje szkolenia wojskowe dla wszystkich chętnych. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest wychowanie w duchu patriotycznym oraz przygotowanie młodych do pracy w służbach mundurowych. Strzelec Jednostki otrzymuje podstawową wiedzę z zakresu wojskowości, a także rozwija swoją sprawność fizyczną. To musztra, poznanie budowy broni, strzelanie, sporty walki, udzielanie pierwszej pomocy.

Pan Andrzej wraz z podopiecznymi nie tylko opowiedzieli o działalności Jednostki, ale również zaprezentowali niezbędny sprzęt wykorzystywany podczas zajęć: broń, maski przeciwgazowe, kamizelki kuloodporne, farby do maskowania twarzy. Każdy z uczniów klasy 3a gimnazjum mógł założyć maskę, przymierzyć kamizelkę, rozłożyć i złożyć broń.Poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak

i dziewczyn, którzy w przyszłości chcą zostać żołnierzami.

Red. Jolanta Wieczerzak


 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting