"Lekcja inaczej"

„Przypowieść o talentach” analizowana na lekcji języka polskiego w klasie III bg stała się pretekstem do tego, aby uczniowie z tej klasy opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach. W obiegowej opinii gimnazjalista to młody człowiek, który najchętniej spędza czas przy komputerze lub korzysta ze smarthphona. To, co można było jednak zobaczyć w czasie tej lekcji zdecydowanie przeczy takiemu stereotypowi. Uczniowie z pasją opowiadali o swoich zainteresowaniach; o tym, co robią w wolnym czasie. Patryk opowiedział o swej działalności w harcerstwie i w Klubie Młodych Liderów, który dla młodych mieszkańców naszego miasta przygotował między innymi takie wydarzenia jak: Kino w plenerze czy Zumbę Maraton.

Patryk w natłoku dodatkowych zajęć nie zapomniał również o muzyce – gra na gitarze i … ukulele. Z kolei, Joasia opowiedziała o swej przygodzie z malarstwem. Z powodzeniem wykonuje rysunki techniką ołówkową. Jak sama powiedziała swą przyszłość wiąże z malarską pasją, której tygodniowo poświęca nawet kilkanaście godzin. Igor zaprezentował efekty swoich prac – papierowe cuda wykonane z … gazet. Warto dodać, że prace Igora wielokrotnie były nagradzane w konkursach plastycznych, ponieważ zachwycają pomysłowością i starannością wykonania. O tańcu współczesnym opowiedziała Paulina, która od kilku tygodni uczy się jeszcze tańca towarzyskiego. Razem z kolegą z klasy zaprezentowali trzy tańce. Wędkowanie to hobby Kacpra, a Kinga przyniosła na lekcje rogaliki, które specjalnie na tę okazję upiekła. Jak sama powiedziała najlepiej lubi jednak dekorować torty, szczególnie te z okazji urodzin. Przyznała, że chciałaby to robić w przyszłości w sposób profesjonalny. Zgromadzone na sali osoby – wśród nich zaproszona na tę okazję wicedyrektor szkoły - E. Wołoszyn - z uwagą słuchały relacji. Były pytania, oklaski, a na końcu zajadanie się pysznymi rogalikami upieczonymi przez Kingę.

red. Anna U.

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting