Pielgrzymka

„Czas pędzi i nie wraca już nigdy.''

Człowiek jest chwilą.

Przelatującym aniołem.

Błyskawicą na niebie rzuconą w oczy.

ks. H. Arczewski

2 października br. uczniowie klasy IV a i IV c odbyli pielgrzymkę pieszą do Kościoła pod wezwaniem MBNP w Mielcu pod opieką ; Anny Woźniak, Marioli Wiechowskiej i Anny Dugiełło.

Dzieci wysłuchały ciekawej historii o parafii, którą opowiedział ks. prałat K. Czesak. Obejrzały nawę główną Kościoła, boczne ołtarze, balkon. Zwiedziły kaplicę Ojca Pio, budynek katechetyczny oraz księgarnie Biblos. Były świadkami odsłonięcia i zasłonięcia obrazu MBNP. Poznały historię ikony przywiezionej z Rzymu. Podczas zwiedzania Kościoła odkryły wiele szczegółów, na które na co dzień nie zwraca się uwagi. Pierwsza wspólna pielgrzymka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

 

Red. Anna Woźniak

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting