Pierwszaki w Kolbuszowej

25 września 2018 roku wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły udały się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, we wspaniałych humorach, dzieci pod opieką wychowawczyń oraz pań katechetek zwiedzały chaty chłopów i rzemieślników oraz piękny kościół przeniesiony z Rzochowa. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także uczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Dowiedzieli się także o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Wspólnie upiekli tradycyjny przysmak – proziaki, a także  delektowali się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Pierwsza wspólna wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

red. Barbara Maj

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting