Pierwszaki w Kolbuszowej

25 września 2018 roku wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły udały się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, we wspaniałych humorach, dzieci pod opieką wychowawczyń oraz pań katechetek zwiedzały chaty chłopów i rzemieślników oraz piękny kościół przeniesiony z Rzochowa. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także uczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Dowiedzieli się także o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Wspólnie upiekli tradycyjny przysmak – proziaki, a także  delektowali się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Pierwsza wspólna wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

red. Barbara Maj