ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE

20 września 2018 r. w naszej szkole już po raz trzeci wszyscy chętni mogli oddać krew dla osób jej potrzebujących. W specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa zarejestrowano 63 dawców, pobrano 35 jednostek krwi po 450 ml. Wśród dawców byli uczniowie szkół średnich, rodzice, nauczyciele, policjanci, mieszkańcy miasta i okolic. Ich szlachetna postawa budzi prawdziwy podziw i uznanie.

W inauguracji całego wydarzenia obok dawców, zgromadzonych uczniów i dyrekcji szkoły udział wzięli goście: Pełniący Obowiązki Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos, Naczelnik Wydziału Edukacji Arkadiusz Gałkowski, Kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Urbański, sponsorzy i przedstawiciele mediów.

Dzień akcji był tradycyjnie wielkim świętem dla całej szkoły. W klasach odbywały się pogadanki na temat udzielania pierwszej pomocy oraz szereg działań promujących zdrowy styl życia: spotkania z dietetyczką z „bonne-sante”, zajęcia plastyczne czy też zajęcia praktyczne ze sporządzania zdrowych przekąsek. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach „zumby” prowadzonych przez instruktorów klubów fitness -„Extreme” i „Calypso".

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone  przez ratownika Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Zorganizowanie akcji nie było łatwe i wymagało starań wielu osób, ale dla  jej organizatorek – Marioli Drewniak i Grażyny Kagan nie ma rzeczy niemożliwych. Ich entuzjazm udzielił się wszystkim. Do działania włączyli się uczniowie, z samorządem szkolnym i kołem wolontariatu na czele, rodzice, nauczyciele, personel szkoły oraz sponsorzy. W tym roku byli to: Dział Promocji i Sportu UM, PHU „G.W. Kłaczyńscy”, „Ergo Hestia”- pan Jerzy Wąs, „Fratelli”, „Te Quiero”- Dekoracje, Rada Rodziców oraz indywidualne osoby.

Maria Nowakowska

 

 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w naszą akcję, bo krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting