Posadziliśmy dąb pamięci dla uhonorowania Franciszka Sokoła

18.09.2018 r. w naszej szkole przy ul. Biernackiego odbyła się uroczystość posadzenia dębu im. Franciszka Sokoła.

Franciszek Sokół urodził się we wsi Cyranka, która obecnie jest mieleckim osiedlem. Był sierżantem I Brygady Legionów Polskich, kawalerem Krzyża Niepodległości, w niepodległej Polsce pełnił funkcję Komisarza rządu RP w Gdyni.

Honorowy patronat nad uroczystością objął pan Prezydent miasta Fryderyk Kapinos. Dąb, który posadzono, został przyniesiony przez przedstawicieli Komitetu Obchodu Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu.

Wydarzenie miało miejsce na placu szkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zaczęła się krótka akademia ukazująca cel tej uroczystości, czyli przybliżenie postaci jej patrona.  Prezydent Miasta i  Dyrektor Szkoły  odsłonili portret Franciszka Sokoła.  Dobrym pomysłem okazało się rozdanie tekstów piosenek legionowych i zachęcenie wszystkich uczestników do wspólnego śpiewu, dzięki czemu spotkanie przebiegłow podniosłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie Borowskiej za przekazanie zdjęcia Franciszka Sokoła z archiwum rodzinnego. Dziękujemy również uczniom klas IIIag  i VIIIa za aktywne włączenie się do części artystycznej.  Nad zorganizowaniem i przebiegiem całej uroczystości czuwali   wicedyrektor Elżbieta Wołoszyn,  Bernadeta Łaz oraz ks. Bartłomiej Musiał.

red. ks. B. Musiał i Mateusz Mazur( kl.VIIId)

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting