Powiatowy Konkurs Literacki "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

Tegorocznej – 13 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, jakim jest wolna ojczyzna”. Zapoczątkowany 13 lat temu konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Od samego początku konkursowym zmaganiom kibicuje poysłodawczyni konkursu – poseł na Sejm RP p. Krystyna Skowrońska. W tym roku jednak po raz pierwszy został zorganizowany przez naszą szkołę.

Na ogłoszony konkurs wpłynęło ponad 70 prac uczniów ze szkół mieleckich oraz z terenu powiatu mieleckiego. W zdecydowanej większości ich autorzy są uczniami starszych klas szkół podstawowych, nie mniej jednak swoich sił w tworzeniu własnych tekstów próbowali, i to z powodzeniem, także uczniowie ze szkół średnich. Jury konkursowe w osobach nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu stanęło przed trudnym wyzwaniem – jakie wiersze powinny zostać wybrane, skoro w każdym z nich pojawił się motyw miłości do ojczyzny? Po burzliwej naradzie wyłoniono 26 tekstów poetyckich, które przykuły uwagę swą oryginalnością i wartościami artystycznymi. Autorzy nagrodzonych tekstów w dniu 13 czerwca odebrali z rąk zaproszonych Gości dyplomy oraz nagrody ufundowane przez p. poseł K. Skowrońską (20 uczniów we wrześniu 2018 r. pojedzie na wycieczkę do Warszawy) oraz UM w Mielcu (6 nagród rzeczowych dla 6 uczniów). Naszą szkołę w konkursie reprezentował Mario Średziński, który otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

A. Ungeheuer

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting