,,Kto czyta, nie błądzi"

W środę tj. 13 czerwca odbył się w naszej szkole finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi”. Tegorocznemu konkursowi towarzyszyły słowa naszej poetki Wisławy Szymborskiej, która powiedziała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”. W tym roku była to już 14 edycja konkursu, po raz pierwszy jednak konkurs został zorganizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Samorządowego Centrum Kultury - Wypożyczalnią Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Konkurs z pewnością wpisał się już na stałe w zmagania uczniów z Mielca i powiatu mieleckiego. W tym roku w I etapie konkursu wzięło udział 95 uczniów ze szkół mieleckich oraz ze szkół z terenu powiatu mieleckiego. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się trzydziestu uczniów, spośród nich wyłoniła się piętnastoosobowa grupa, w której znaleźli się Laureaci i Finaliści. Wśród zaproszonych na uroczystość Gości znaleźli się: p. Jolanta Strycharz – zastępca Dyrektora do spraw biblioteki SCK w Mielcu, p. Arkadiusz Gałkowski – Dyrektor Wydziału Edukacji w UM w Mielcu, p. E. Wołoszyn – Wicedyrektor SP 6 w Mielcu. Na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród przybyła również p. E. Aleksiej – emerytowany nauczyciel, pomysłodawczyni konkursu. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez szkolny chór pod kierunkiem. A. Jasińskiej zaproszeni Goście wręczyli dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez UM i MBP w Mielcu. Naszą szkołę w konkursie w II etapie reprezentowały: W. Paździor z klasy VII d i W. Urbańska – Ćwięka z klasy VII a.

A.Ungeheuer

Cyfrowa szkoła