W niedzielne popołudnie.

>W niedzielne popołudnie, 3 czerwca 2018 r. uczeń klasy IIbg Igor Syper odebrał dyplom oraz nagrodę za zajęcie I miejsca w drugiej edycji konkursu ogłoszonego przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „Kultura wsi. Moja kultura”. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z województwa podkarpackiego ze szkól gimnazjalnych i średnich, którzy wcielili się w rolę badaczy współczesnej wsi i używając różnych mediów, opisało ją ze swojej perspektywy. Igor przygotował pod opieką nauczyciela języka polskiego A. Ungeheuer pracę multimedialną poświęconą Andrzejowi Kędziorowi z Toporowa - inżynierowi melioracji, który w 20-leciu międzywojennym uchronił Mielec i okolice od powodzi.

Zdaniem organizatora konkursu dra Janusza Radwańskiego z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - młodzi badacze niejednokrotnie swoją dociekliwością przewyższali profesjonalistów. Warto dodać, że praca Igora powstała także dzięki pomocy i życzliwości pracowników Muzeum Regionalnego w Mielcu, którzy przekazali uczniowi wiele cennych informacji związanych z osobą A. Kędziora.

A.Ungeheuer