Pływacy najlepsi na Podkarpaciu

Już po raz drugi z rzędu młodzi pływacy MKS „IKAR” Mielec, uczniowie klasy IV Mistrzostwa Sportowego i klasy V pływackiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu okazali się najlepsi w województwie podkarpackim. Zawody rozegrano w Kolbuszowej 19 maja i była to III kończąca runda zawodów Podkarpackiej Ligi Dzieci 11-12 lat, edycja Wiosna 2018.

Medale i Punkty dla drużyny zdobywali (klasa IV) :

- Mikołaj Wilk – I miejsce na 50 m st. klasycznym i II miejsce na 100 m st. zmiennym

- Adrian Ochalik – III miejsce na 200 m st. dowolnym i  Iv miejsce na 50 m st. grzbietowym

- Filip Blicharz – IV miejsce na 50 m st. klasycznym i 200 m st. dowolnym

- Weronika Dubiel – IV na 100 m st. zmiennym

- Alvaro Marcinek -  VI miejsce na 50 m st. klasycznym

- Gabriela Lachowska – IV miejsce na 50 m st. grzbietowym

- Karol Głaz – VI miejsce na 50 m st. grzbietowym

Sztafeta chłopców 4 x 50 m st. zmiennym w składzie Adrian Ochalik, Mikołaj Wilk, Alan Woyterski i Filip Blicharz zajęła I miejsce a dziewcząt w składzie Gabriela Lachowska, Maja Tchórzewska, Weronika Dubiel i Antonina Bator zajęły II miejsce.

W klasie V punktowali :

- Maja Tchórzewska – I miejsce na 100 m st. zmiennym i  II miejsce na 50 m st. klasycznym

- Paulina Zygiel – II miejsce na 200 m st. klasycznym i IV miejsce na 100 m st. motylkowym

- Szymon Muras – III miejsce na 200 m st. klasycznym

- Maciej Stanisz – V miejsce na 200 m st. klasycznym i V na 400 m st. dowolnym

- Zuzanna Zioelińska – III miejsce na 50 m st. grzbietowym i VI miejsce na 100 m st. motylkowym

- Maja Zduńska – V miejsce na 50 m st. grzbietowym

- Maja Indyk – V miejsce na 400 m st. dowolnym

- Izabela Michno – VI miejsce na 400 m st dowolnym

- Jakub Pikor – VI miejsce na 100 m st. motylkowym

Sztafeta zdiewcząt 4 x 50 m st. zmiennym w składzie Zuzanna Zielińska, Paulina Zygiel, Izabela Michno i Maja Indyk zajęły pierwsze miejsce a chłopcy w składzie Szymon Muras, Maciej Stanisz, Jakub Pikor i Filip Ochalik zajęli trzecie miejsce . Z wyników zadowoleni są trenerzy Joanna Rusek (klasa V) i Robert Wieczorek (klasaIV)

Najlepszą zawodniczką całej edycji wiosennej ligi została Maja Tchórzewska.

Gratulujemy. red. Robert Wieczorek