Dzień Ziemi „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj skutki”

Tak brzmiało motto tegorocznego apelu z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w naszej szkole odbył się 23 kwietnia 2018r. Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. Tego dnia poprzez różne akcje ludzie wyrażają protest przeciwko dalszej degradacji środowiska.

My rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień od przybliżenia jego idei. Następnie odbyło się przedstawienie ekologiczne pt.: ”Eko – kapturek” zaprezentowane przez uczniów klas siódmych. Ostatnim punktem obchodów był pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów klasy IIb i IIa gimnazjum. Chętni uczniowie z klas siódmych oraz gimnazjalnych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: ”Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Dzień Ziemi został przygotowany przez p. Elżbietę Walat – Sankowską, p. Jolantę Wieczerzak i p. Annę Gonet.

red. J. Wieczerzak

Cyfrowa szkoła