Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
Teatr Jednego Wiersza

W kwietniu 2018 r. odbyła się XXI edycja konkursu Teatru Jednego Wiersza organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury MSM w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIId – Wiktoria Kuroń i Agnieszka Jemioło oraz uczennice z klasy IVg – Kalina Korb, Natalia Tyksińska oraz Gabriela Gil. Impreza zgromadziła wielu młodych ludzi, przede wszystkim uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu, którzy próbowali swych sił nie tylko w recytacji, ale także w grze aktorskiej. Poziom prezentacji był wysoki, a repertuar bardzo zróżnicowany i ambitny.

Obok wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima można było usłyszeć teksty Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry czy Wisławy Szymborskiej. Jury konkursu miało trudny wybór, ustalenie listy zwycięzców oraz wyróżnionych trwało długo. Wszystkie bowiem prezentacje – jak powiedziała przewodnicząca jury - były znakomicie przygotowane i przedstawione, a niektórym z nich towarzyszył zarówno uzasadniony gest jak i ruch sceniczny oraz starannie dobrane stroje i rekwizyty. Wśród nagrodzonych znalazły się Wiktoria Kuroń i Agnieszka Jemioło, które zajęły II miejsce w kategorii uczniów klas starszych. Zgromadzonej na sali widowni przedstawiły porywającą interpretację wiersza W. Szymborskiej „Nienawiść”. Warto dodać, że w interpretacji tego tekstu uczennice wykorzystały elementy tańca, czym wzbudziły uznanie wśród jury. Uczennice do konkursu przygotowała L. Rogóż.

 

(gallery)2017-2018/teatr(/gallery}

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting