Zmiana numerów telefonów /zakładka Kontakt/           27 marca 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 14.00 na parkingu szkolnym przy ul. Solskiego 8 odbędzie się zbiórka makulatury.                  
Lekcja koleżeńska – „Zabawa w programowanie”

17 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa przygotowana  i przeprowadzona przez panie Elżbietę Ciężadło i Aleksandrę Szyszkę. Jej temat brzmiał: „Dbamy o nasze środowisko – segregujemy śmieci. Zapoznanie uczniów z podstawami programowania i kodowania instrukcji”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 3 „a”,    a obserwatorami byli dyrektorzy Grzegorz Tychanowicz, Zdzisław Nowakowski, Marzena Rybak, Elżbieta Wołoszyn oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej mieleckich podstawówek.

W czasie lekcji zaprezentowano wykorzystanie nowo zakupionych dla uczniów naszej szkoły gier do nauki programowania „Scottie Go!”. Zajęcia były częścią realizowanego w CKPiDN projektu „Zabawa w programowanie”.

 

Gra jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy  i przekształcić je na ruch i zachowanie głównego bohatera Scottiego.

Scottie to sympatyczny robot – ufoludek, który z konieczności musiał wylądować na naszej planecie, ponieważ jego pojazd kosmiczny uległ awarii. Choć robocikowi udało się wyjść  z opresji, bez pomocy uczniów nie uruchomi statku ponownie. Należy zatem pomóc mu zdobyć części zamienne do pojazdu, ale będzie to możliwe po wykonaniu ok. 100 zadań algorytmicznych polegających na układaniu na planszy odpowiednich puzzli – kartoników  z właściwie dobranymi instrukcjami.

Ta innowacyjna gra pozwoli nauczycielom SP6 sprawnie rozwijać kompetencje naszych uczniów w zakresie programowania podczas super zabawy.

Red. E.C. i A.Sz.

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting