Międzyszkolny Konkurs Czytamy Dzieło Sztuki

W piątek tj. 20 IV 2018 r. uczennica z klasy IIbg Roksana Lis w pałacyku Oborskich odebrała nagrodę za wyróżnienie zdobyte w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytamy Dzieło Sztuki, zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Muzeum Regionalnego w Mielcu.

Uczniowie szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych Powiatu Mieleckiego zmierzyli się
z tematem tegorocznej rywalizacji „Artyści dla Niepodległej - mit kompensacyjny w twórczości Jana Matejki”. W ten sposób nauczyciele i uczniowie szkół Powiatu Mieleckiego włączyli się w regionalne uroczystości organizowane z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.      Reprezentanci szkół zmagali się z uporządkowaniem faktów z życia Jana Matejki oraz interpretacją  obrazu znanego wszystkim Polakom „Bitwa pod Grunwaldem”. Drugim uczniem, który „zmierzył się” z Matejką był Patryk Drożdż, także z klasy IIbg. Uczniów do konkursu przygotowała A.Ungeheuer.