Spotkanie z pracownikiem banku

W dniu 23.03.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pracownika banku  PKO BP – Joanny Bochenek z uczniami klas pierwszych: Ib i Ic oraz klasą drugą - IId. Tematem spotkania w klasach pierwszych było ,,Czy pieniądze są nam potrzebne?” Podczas ciekawego i dynamicznego spotkania uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat rozumienia pojęcia funkcji pieniądza; wyjaśniali, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi; określali, jakie funkcje pełni pieniądz;  przedstawiali, jakie związki zachodzą pomiędzy pracą, a ich zarabianiem.

Dzieci wykazywały się  swoją wiedzą nie tylko w dyskusji, ale także podczas ćwiczeń praktycznych, rozwiązywania krzyżówek i rebusów, za co otrzymały liczne nagrody. Uczniowie klasy drugiej mieli możliwość poznania wszystkich znaków wodnych na banknotach, oglądali je w powiększeniu i w podczerwieni. Oglądali również zabytkowe monety i krótkie serie monet wybijanych z powodu specjalnych wydarzeń państwowych. Spotkanie zorganizowała p. Joanna Kołek.