Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
ARE YOU SAFE ON THE NET? - CYFROWOBEZPIECZNI

Klasy mistrzostwa sportowego w SP 6 i wybrane klasy drugie oraz trzecie, w ramach realizowanego projektu „Cyfrowobezpieczni”, wzieły udział w lekcjach języka angielskiego poświęconych cyberbezpieczeństwu.

Uczniowie zostali zapoznani ,ze słownictwem dotyczącym komputerów  i Internetu, utrwalali poznane słówka poprzez ćwiczenia z tablicą interaktywną, czytali teksty o grach komputerowych i słuchali fragmentu audycji radiowej : Should teens play games? Podczas burzy mózgów mówili o korzyściach korzystania z Internetu, celach do jakich służyć może komputer oraz zagrożeniach jakie niesie niewłaściwe wykorzystywanie sieci. Dzieci miały również za zadanie rozwiązać krzyżówkę –Technology crossword oraz opracować rady dla nastolatków –Jak bezpiecznie korzystać z Internetu: On line safety ,Computer health & safety rules. Elektroniczne buźki (emotikony, e- moty, uśmieszki), zostały wykorzystane do wyrażania i nazwania emocji. Świetną zabawą okazały się emocjonalne kalambury. Uczniowie z aktorskim zapałem naśladowali wylosowane minki, które koledzy z klasy mieli nie tylko zinterpretować, ale także podać angielską nazwę zaprezentowanej emocji.  Ciekawym zadaniem było dokańczanie przez uczniów zdania, wyrażającego emocje: I fell sad/happy/ angry etc.....  when ….. I don’ t have Internet J

Na koniec, cała klasa wspólnie z nauczycielem tworzyła „Our cool Internet safety slogans” –Nasze odlotowe slogany, rymowanki o bezpieczeństwie w wirtualnym świecie.

Podsumowaniem lekcji był filmik - animowanej wersji ulotki „Safetiquette” , stworzonej w programie Voki avatars.

https://www.youtube.com/watch?v=e6GvicUxW7E

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting