Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu 28.03.2018 r. z inicjatywy Bernadetty Szatkowskiej gościliśmy w świetlicy szkolnej ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Mielcu - pana Jakuba Betleja, który przeprowadził zajęcia dla uczniów klas pierwszych i trzecich z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na samym początku Pan Ratownik pokazał uczniom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chcieli wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.

Były to niezwykle ważne i ciekawe zajęcia, gdyż uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia.

{gallery}2017-2018/ratownik{/gallery