Zmiana numerów telefonów /zakładka Kontakt/           27 marca 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 14.00 na parkingu szkolnym przy ul. Solskiego 8 odbędzie się zbiórka makulatury.                  
„Pączek dla Afryki”

W ramach duchowych przygotowań do świąt wielkanocnych uczennice z klasy IV G, ich rodzice oraz wychowawca włączyli się w akcję „Pączek dla Afryki”. Celem akcji, jak podają organizatorzy z Fundacji Kapucyni i Misje, jest „ pozyskanie środków na projekty realizowane w Afryce - w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie”. Zebrane datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Akcji od początku towarzyszy proste przesłanie: „Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi”.

Organizatorzy akcji nie narzucają uczestnikom tego, w jaki sposób powinna przebiegać zbiórka pieniędzy – każdy pomysł jest dobry, jeżeli tylko prowadzi do celu. Uczennice z klasy IVG zdecydowały się na wykonanie specjalnej skarbonki, do której przez cały czas trwania postu wrzucały drobne pieniądze. Tuż przed świętami zebrane pieniądze trafiły na konto fundacji Kapucyni i Misje.

 

Warto dodać, że nie jest to jedyna akcja charytatywna, której podjęły się uczennice z klasy IVG. Przez cały rok szkolny klasa aktywnie bierze udział w akcji „Wrzuć nakrętkę” ogłoszonej przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Jej celem jest zbieranie nakrętek dla dwóch chorych dziewczynek. Prosta forma pomocy uczy uczniów nie tylko gospodarności i dbania o środowisko, ale też wykorzystania wszelkich sposobów, aby pomagać innym. W zbieranie nakrętek włączyli się także gimnazjaliści
z klasy IIbg. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwają nauczyciele – A.Ungeheuer i J. Dyka – Szymańska.


 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting