Zmiana numerów telefonów /zakładka Kontakt/           27 marca 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 14.00 na parkingu szkolnym przy ul. Solskiego 8 odbędzie się zbiórka makulatury.                  
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W dniu 23.03.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  III Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów  zgłosiło się 7 szkół, które wystawiły aż 20 drużyn składających się z dwóch osób. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klas gimnazjalnych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

KACPER SIKORA i PATRYK DROŻDŻ  [XII miejsce – test wiedzy 20 i 21 pkt, praktyka 16 i 19 pkt],
JAN GURAK i KRYSTIAN DEREŃ [XVmiejsce – test wiedzy 22 i 23 pkt, praktyka 6 i 15 pkt].
DARIA PAZDYK i JOANNA JUSZCZYK [XIV miejsce – test wiedzy 16 i 26 pkt, praktyka 6 i 20 pkt].

Powyżej przy danej drużynie podano miejsce zdobyte przez zespół, ilość zdobytych punktów z wiedzy teoretycznej oraz punktację z części praktycznej.

Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu z inicjatywy nauczyciela ZST p. Andrzeja Wyzgi, przy współpracy Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego.

Konkurs składał się z części teoretycznej - obejmującej test wiadomości z zakresu pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, którą stanowiły dwie konkurencje: postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej - oddychającej oraz postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca, podczas której sprawdzano również umiejętności poprawnego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży gimnazjalnej, zwłaszcza umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy. Konkurs był również okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa.

W przerwie między konkurencjami młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się gorącej herbaty, porozmawiać, wymienić doświadczenia z przebiegu zadań praktycznych. Na koniec wicedyrektor szkoły - mgr Bogdan Tomecki oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego - Grzegorz Stryjski wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a tym, którzy zajęli miejsca na podium nagrody rzeczowe.

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting