Od dnia 8 kwietnia 2019 r. szkoła przystąpiła do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty!!!         Dyrektor szkoły przypomina o obowiązku zgłoszenia się uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniu 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku o godz.8.30. Egzamin odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8.                  
Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 27.02.2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Przez dwa tygodnie poprzedzające to wydarzenie realizowane były różne przedsięwzięcia. W ramach obchodów nauczyciele informatyki przeprowadzili lekcje poświęcone tematyce zagrożeń w Internecie oraz kulturze zrozumienia, zaufania i tolerancji. Starali się uświadomić uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i powinien przestrzegać określonych zasad. Podczas lekcji wykorzystane zostały materiały dostarczone przez organizatorów akcji oraz zamieszczone na stronach internetowych www.sieciaki.pl, www.necio.pl. Na podstawie przeprowadzonych zajęć i obejrzanych filmów w poszczególnych klasach podjęte zostały różnorodne działania. Uczniowie klas II kolorowali obrazki na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i uczyli się piosenki pt. „Fajnie w Internecie”. Klasy III opracowały plakaty o podobnej tematyce, które posłużyły do dekoracji naszej szkoły. Ciekawym podsumowaniem przeprowadzonych lekcji wykazali się uczniowie klas IV układając rymowanki o cyberprzemocy i hejcie. Ponadto chętni uczniowie przystąpili do kursu Poznaj Bezpieczny Internet „Misja Sieciaki”, po jego ukończeniu otrzymali certyfikaty. Uczniowie klas V-VI wykorzystali zdobyte wiadomości i wykonali prezentacje multimedialne do hasła obchodów DBI. Kilka z nich zostało zaprezentowanych na monitorze w holu szkoły. Na tę okazję została wykonana gazetka wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Zawierała materiały dotyczące bezpiecznego korzystania z komunikatorów społecznościowych, rymowanki, plakaty i informacje o cyberprzemocy. Uczennice klasy III e pod kierunkiem

p. E. Ciężadło przez radiolę udzieliły korzystającym z Internetu najważniejszych rad i przestróg. Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli informatyki. Dziękujemy paniom: Aleksandrze Szyszce, Marzenie Rybak, Elżbiecie Kipie, Bożenie Lenartowicz, Agnieszce Zając. Koordynatorami akcji były Elżbieta Ciężadło i Maria Pieróg

Red. E. Ciężadło, M. Pieróg


 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting