Bezpieczne logowanie

W ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” w styczniu uczniowie klas III brali udział w lekcji na temat: Hasła, loginy i bezpieczne logowanie. Celem zajęć było nauczenie zasad mądrego korzystania z urządzeń cyfrowych i Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie hasła są zbyt proste i co to znaczy „silne” hasło. Powinno mieć ono co najmniej osiem znaków, zawierać małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Wspólnie tworzyli takie hasła i nauczyli się je zapamiętywać. Poznali zasady bezpiecznego logowania i skutki włamania się na różne konta czy profile w Internecie. Podczas lekcji wykorzystane zostały materiały zamieszczone na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl.

 

Red. E. Ciężadło

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting