Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jest nim kolejna opiekunka samorządu uczniowskiego, Mariola Drewniak, która z pomocą innych nauczycieli  niestrudzenie zachęca wszystkich do działania i sprawuje pieczę nad całym przedsięwzięciem, co nie jest wcale takie proste.  W tym roku przez cały styczeń odbywały się zbiórki w klasach, sprzedaż maskotek, loteria, na którą fanty ufundowali nauczyciele, pracownicy szkoły i sponsorzy, mecz siatkówki nauczyciele-uczniowie. Rozprowadzano gazetkę „Kleksik”, na zabawie choinkowej można było sobie zakupić makijaż, a uczennice klasy VI e zorganizowały kiermasz przygotowanych przez siebie słodkości. Całkowity dochód  z tych wszystkich działań wyniósł 5 011 złotych, 75 groszy. i został przekazany na ręce przedstawicielki mieleckiego sztabu WOŚP hm. Anny Marek podczas uroczystego finału akcji. Zgromadzeni uczniowie i goście obserwowali, jak w miarę kolejnych wpłat, dokonywanych przez poszczególne klasy, rośnie konto orkiestry. Klasy, które zebrały najwięcej, zostały nagrodzone przez samorząd uczniowski. Pani harcmistrz podziękowała wszystkim za kolejny rok owocnej współpracy, zwracając uwagę na to, iż „Szóstka” jest szkołą o najdłuższym orkiestrowym stażu w naszym mieście. Honorowym gościem finału była wspomniana wcześniej prekursorka szkolnej WOŚP Małgorzata Ortyl, która ciesząc się, że jej dzieło jest kontynuowane, ze wzruszeniem gratulowała dzieciom postawy, wspominała poprzednie lata, kiedy to nagrodą za największe datki była wizyta w sztabie głównym WOŚP, u Jurka Owsiaka. Finał zakończył się wesołym pożegnaniem „Sie ma!” i zaproszeniem do spotkania w przyszłym roku. Jesteśmy szczęśliwi, że wszystko się udało i bardzo się cieszymy, bo pomaganie bliźniemu daje naprawdę dużo radości. M.N.