Orszak Trzech Króli

Po raz drugi w historii, 6 stycznia 2018 r. ulicami Mielca przeszedł orszak Trzech Króli - z kościoła pw. Ducha Świętego pod Bazylikę Świętego Mateusza. Tam na terenach zielonych Trzej Królowie złożyli pokłon małemu Jezusowi, a później odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mieleckich zespołów muzycznych. W orszaku udział wzięły setki mielczan, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, pod opieką księdza Bartłomieja Musiała i Bernadety Łaz.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu opiekunów stanowiliśmy wspaniale zorganizowaną grupę, co zostało zauważone i docenione przez organizatorów. Wszyscy odczuwali wielką radość, że mogą symbolicznie uczestniczyć w wędrówce Trzech Króli, którzy przybyli z dalekich krajów. To właśnie ci Mędrcy dostrzegli miłość, radość i dobro, które Nowonarodzony przyniósł na świat. Tegoroczny orszak odbywał się pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”. Przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting