Lekcja udzielania pierwszej pomocy

>W dniu 10 stycznia 2018 r. z inicjatywy pana Izydora Ingrama została przeprowadzona w naszej szkole  praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia  poprowadził pan Wojciech Idzior -  ratownik medyczny i kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego.

Lekcja, która odbyła się w ramach dodatkowych zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa,  miała na celu utrwalenie wiadomości zdobytych przez uczniów na wcześniejszych zajęciach z tego przedmiotu oraz przygotowanie ich do zbliżających się zawodów z pierwszej pomocy. Młodzież mogła po raz kolejny skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonego ratownika oraz przypomnieć sobie  zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych z użyciem i bez użycia AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego). Wiedzę utrwalano, ćwicząc na fantomie.
Na koniec tego praktycznego i bogatego w wiedzę spotkania uczniowie przekazali podziękowanie na piśmie dla pana Wojciecha i pozostałych ratowników medycznych, którzy zawsze bardzo chętnie spotykają się z młodzieżą, przekazując im swą wiedzę oraz doświadczenie.
Pomoc zaoferowana przez Szkołę Ratownictwa Medycznego z pewnością przyczyni się do głębszego poznania oraz zdobycia praktycznej wiedzy z udzielania pierwszej pomocy.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting